Та й взагалі, варто звикнути до того, що доведеться постійно опановувати нові мови, бібліотеки, фреймворки, ідеї і підходи. До того ж, неможна взяти і з середини проекту почати використовувати, наприклад, тіж лямбди і почати переписувати код з їх використанням. Тільки якщо багато вільного часу, і тім-мейти не проти, і QA-інженери не повісять десь на гачку) — їм-то регресію треба буде проводити. А у випадку з Котлін все отримуєш out-of-the-box.

В Spring Framework (який для багатьох — стандарт в backend) включають фішки для Kotlin, недоступні для Java. У великому і складному backend ми поки як і раніше працюємо на Java, хоча і використовуємо в деяких місцях Kotlin. У разі микросервисной архітектури, де для конкретного микросервиса не потрібно великої кількості інтеграцій, Kotlin почувають себе чудово. Можливо, це невелика область і немає де розгулятись, щоб побачити всю красу або не красу (як в бекенді), але поки за кілька місяців я не помітив нічого суперпоганого в ній.

Переводим Тесты На Kotlin

Бекенд (ASP.NET Core), геймдев , десктоп , мобільний та веб фронт , машинне навчання (ML.NET), IoT (.NET nano framework). Складно знайти де він себе не проявив, в якості засобу для розробки https://wizardsdev.com/ драйверів хіба. А от дарт, не зважаючи на те, що йому вже 10 років, поза флатером нікому взагалі не впав. Попри всі переваги котліна, ситуації, як із obj-c і swift для IOS, не відбулося.

Найближчим часом Java все одно буде найпопулярнішою. Основний потік залишиться на Java, а Kotlin будуть використовувати для швидкої розробки в умовах швидкого прототипування простих додатків або розробки прототипів. Хоч це і дуже провокаційна точка зору.

Использование Jni В Kotlin

Імхо, на те, щоб написати дата-клас котліна чи тицьнути на Alt+Ins і згенерувати геттери/сеттери потрібно одинаково часу. І взагалі, для мови швидкість набору — один з останніх критеріїв, на які варти дивитись. Неможливо знати Kotlin і не знати Java. Ліга зануд може причепитися і помітити, що є Kotlin Native, який не пов’язаний з Java. Але ми говоримо про Android розробці, а значить, про середовище виконання Dalvik/ART. Тому всі роботодавці, які пишуть, що шукають розробника на Kotlin, насправді шукають обидві мови.

  • Одним з найпопулярніших репозиторіїв даних є GitHub.
  • Знайомство з програмуванням сталося у мене в інституті, почав з Pascal, також вивчали Basic, QBasic.
  • Я апки на хамарін чи іншому недофреймворку відрізняю сходу.
  • Бо, мені страшно уявити через скільки років пан Zolin_777 зможе перекласти весь Java API.
  • Для бекенду — Java/Kotlin, для легких речей без безлічі інтеграцій — Go/NodeJS, для фронтенда — JS/TypeScript + фреймворки, для системних речей — C++/Go.

Поки що повністю відмовитися від Java ми не можемо, але поступово переходимо. Так а кому треба ДАОшки катать між платформами? Там взагалі не помічаєш для чого пишеш і логіку і вьюшку і все що хочеш. Якщо ти Java-розробник, якого зацікавив Kotlin, але не знаєш з чого почати, рекомендую почати з UnitTesting on Kotlin. Ось стаття, яка мені допомогла в цьому. Для spring-boot проектів заходить навіть краще, ніж для android.

Kotlin Для Javascript

Так, раніше це було зроблено окремим плагіном, а зараз все в одному місці. Гугл теж хотят допомогти за дата-байндінгом і роблять свої рішення для цього — але як завжди вже занадто піздно). Той же Даггер прийшов зі Spring, а Spring це фреймворк, але ж ніяк не частина Java.

Чи потрібно знати Java для Kotlin

Він дає можливість, як зберігати власний код, так і скачувати та копіювати напрацювання інших програмістів. Ми врахували поточну ситуацію з мовами програмування і думки самих розробників — на курсі «Android-розробник з нуля» навчаємо Java і Kotlin. Завдяки цьому студенти можуть самі обрати, якою мовою зупинитися в подальшому, або використовувати обидва. Зараз майбутнє Java в Android незрозуміло. Коли ми перевели всі свої Android-проекти на Kotlin, Java в Android застрягла на рівні сьомої версії з деякими фішками з восьмої.

Що Потрібно Знати Перед Вивченням Java?

При цьому Kotlin-розробники можуть використовувати Java-фреймворки та бібліотеки і писати більш зрозумілий і простий код. Зараз при розробці корпоративних додатків я користуюся саме Java. Вакансія Middle/Senior Android Розробник Для нього доступно багато бібліотек, є готові модулі. Крім того, Android Studio його настільки підтримує, що буквально можна писати по одній букві, і код буде писатися сам за тебе.

С Чего Начать?

Не спішать люди переходити на Kotlin, і однією з причин, імхо, є те, що в котліні під капотом не так все класно як зовні. Можливо наведений вище перелік Вас трішки налякає, проте на ділі не все так страшно і при великому бажанні освоєння Java під силу кожному, хто поставить собі таку ціль. Система управління версіями – безцінна річ для програміста. Вона дозволяє зберігати декілька версій документа, з можливістю повернення до більш ранніх, зберігає дані про редагування файлу та автора змін. Перегляньте ці системи та знайдіть ту, з якою Ви б хотіли працювати. Одним з найпопулярніших репозиторіїв даних є GitHub.

І якщо хтось захоче внести свій вклад в це, пишіть з радістю добавлю ваш клас в свою програму, потім кожні 4 дня буду оновлювати файл з повним кодом на сайті. На мою думку, оптимальний шлях — добре освоїтися з Java, а потім почати плавно переходити на Kotlin. Kotlin не перевертає з ніг на голову все, що ви знали з Java. Ви з мінімальними змінами зможете перейти на новий мову і писати в «Java-стилі», поступово котлинизируя ваш код, додаючи в нього цукор і специфічні для Kotlin фішки. В Android вибір Kotlin замість Java очевидний. У світі backend позиції Kotlin набагато слабкіше, хоча і там він пробиває собі дорогу.

Порівняно з Java — просто китайська з діалектами. Дуже багато вакашек для початківців є. Помітили, що той самий функціонал займає менше коду з Kotlin? Не критично, але у Kotlin точно менше «boilerplate code», порівнюючи з Java. Для того, щоб зробити ваш профіль повноцінним, вкажіть вашу пошту. І взагалі я мав на увазі, що в котліні зробили як в джаві до цього.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *